Süeda Çil Studio Oyuncu Koçluğu
hakkımızda

biz kimiz

Tabii ki en iyileriz

Süeda Çil Studio Hakkımızda

Studio, Süeda Çil’in 30 yıla varan eğitmenlik/oyunculuk geçmişinin verdiği bilgi birikimlerini, bağlantı kanallarını, tecrübelerini birleştirmesi kararı ile kuruldu.

Sektörün önde gelen oyuncu ve yönetmenlerinden oluşan eğitmen kadrosu ile tv ve sinemanın ihtiyaç duyduğu genç oyuncuları hızlı ve donanımlı bir şekilde kamera karşısına hazırlıyoruz.

Tv ve sinema sektörünün çok hızlı hareket etmesi, oyuncu adaylarının da hızlı hareket etmesini gerektiriyor. Bu anlayıştan yola çıkarak, eğitim tecrübelerimizi yeniden değerlendirdik. Eğitim programımızı temel oyunculuk kural ve bilgilerinin yanı sıra kamera gerçeklik algısı ile birleştirdik.

Tümü konservatuvar mezunu, tecrübeli ve aktif oyunculuk yapan eğitmenlerimizle, uzmanlık alanına uygun ders programları düzenledik. Ve hepsinin üzerine ‘tempo’ algımızı yerleştirdik.

Çok az sayıda öğrenci ile oluşturduğumuz sınıflarımızda klasik ‘oyunculuk eğitimi’ anlayışına ‘coaching’ sistemini oturttuk.

Derslerimizde bire-bir kamera algısı ile düzenlediğimiz eğitim programımız öğrencinin her an kendini televizyonda seyretme imkanı sağlıyor. Kendini görüp değerlendiren öğrenci yalnızca temel oyunculuk bilgisi almakla kalmayıp ekrandaki görüntüsünü bildikleri ile birleştiriyor.

Bu yenilikçi eğitim anlayışımızla ‘kamera oyunculuğu’ eğitiminde fark yaratıyoruz.

Amacımız; zamanı ve bilgiyi efektif kullanarak çağın hız ve anlayışına uygun yeni tv/sinema yıldızları yetiştirmek ve yıldızlarımızı çözüm ortaklarımız casting ajansları ile buluşturarak hızla tv ve sinema sektörüne kazandırmak.

- Süeda Çil Studio

Süeda Çil
Süeda Çil

Konservatuvara girdiği ilk yıldan itibaren önce Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda ve sonra başka özel kurum ve kuruluşlarda eğitmenlik yaptı. Eğitmenlik ve oyunculuğu bir arada götüren sanatçı şu anda da çeşitli kurum / kuruluslarda ve (adı gizli) siyasi ve iş adamlarına dersler vermekte ve aynı zamanda çeşitli televizyon ve sinema projelerinde yer almaya devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1991 yılında Şehir Tiyatroları’na girdi. Halen buradaki görevi sürüyor. Konservatuvarı bitirdikten sonra, 2011 yılında 10.000 kadın girişimci eğitim programını kazandı. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik okudu. Boston “Institute of Public Speaking” ‘Topluluk Önünde Hitabet’, “The Cambridge Center for Adult Education” ‘Beden Dili’, ‘Seslendirme’ ve ‘Oyunculuk’ “Uludağ Üniversitesi” ‘Yaratıcı Drama Eğitmenliği’, “Dale Carnegie Enstitüsü” ‘Temel Koçluk Programı’, “Riccon/Ademer” ‘Dil ve Konuşma Bozukluğu’ sertifikalarının sahibi Çil, 1996 yılında oynadığı ilk sinema filmi ile ‘Ankara Film Festivali’nde ‘Umut Veren En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibidir.

Arif Pişkin
Arif Pişkin

1970 istanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi sahne sanatları tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Tiyatro Anadolu da oyunculuk yapmış ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 20 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Yeditepe Ünv. Konservatuvar tiyatro bölümde ders vermektedir. Rol aldığı dizi ,film ve oyunlardan bazıları: ‘Köprü’, ’Güllerin Savaşı’, ’Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’, ’A-AY’, ‘Ölürayak’, ‘Kayıp El’- das-das Tiyatro, ‘Kral lear’-Oyun Atölyesi

Mert Öner
Mert Öner

1983 doğumludur. Eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyunlarının içinde Türkiye’de ilk defa Mekan Artı’da oynanan ‘Burada Bugün’ oyunu da vardır. ‘Başrolde Aşk’, ‘Sen de Gitme’, ‘Benim Annem Bir Melek’, ‘6 Mantı’, ‘Aşk Yeniden’ oynadığı dizilerin bazılarıdır. Öner, ‘Gelmeyen Bahar’ ve ‘Dede Korkut’ filmlerinde de rol almıştır.

Fulya Şirin
Fulya Şirin

Almanya doğumludur. İzmir Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi mezunudur. Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yapmıştır. ‘İkinci Şans’, ‘Süper Babaanne’, ‘Osmanlı Cumhuriyeti’, ‘Çin Geçidi’, ‘Çemberin Dışında’ gibi birçok sinema filmi ve dizide oynadı. Seslendirme yapmaktadır. Halen Avşar Film’in Cast direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Erdi Işık
Erdi Işık

1989 yılında Kastamonu’da doğdu. Makine Mühendisliği eğitimi aldıktan sonra, Almanya’da Dramaschule Düsseldorf’ta oyunculuk eğitimi aldı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi’nde Medya alanında master eğitimini tamamladı. 2014 yılından bu yana Sarajevo Academy of Performing Arts’da oyunculuk branşında ve International University of Sarajevo Theatre and Cultural Studies bölümünde doktora programını sürdürmektedir. A.B.D., Almanya, Hırvatistan, Malta, Macaristan, Belçika, Slovenya ve Türkiye’de oyunculuk teknikleri ve tiyatro üzerine çeşitli workshoplara katılmıştır. Yaklaşık 2 senedir FOX Türkiye Dramalar departmanında Drama Editörü olarak çalışmaktadır.

Berfu Öngören
Berfu Öngören

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Uzun yıllar Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Oynadığı film ve dizilerden bazıları: ‘Çalgı Çengi’, ‘Bir Bulut Olsam’, ‘Kardeş Payı’, ‘Çin Geçidi’, ‘Hangimiz Sevmedik’, ‘Şahsiyet’. Öngören çocuk ve genç oyunculuk eğitmenliği görevini uzun yıllar çeşitli kurum ve kuruluşlarda sürdürmüştür. Halen ‘Oyun Atölyesi’nde ‘Kral Lear’ isimli oyunda ‘Goneril’ rolünü oynamaktadır.

Nazlı Uğurtaş
Nazlı Uğurtaş

1983 yılında Almanya’da doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları’ndan Aydın Uştuk, Alpaslan Mater, Altuğ Dilmaç, Alper Kazancıoğlu ile Şan Eğitimi (Koleratür Soprano) aldı. Van Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda çalıştı. Oynadığı bazı oyunlar: Romeo ve Jüliet, Savaş İkinci Perdede Çıkacak, Beğendiğiniz Gibi, Kibritçi Kız Müzikali, Sidikli Kasabası Müzikali, Narnia Günlükleri.

Özgün Akaçça
Özgün Akaçça

1991 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini sürdüren Akkaçça, Susan Main ve Stanton Davis’den ‘ses tekniği’ eğitimleri almıştır. Halen Şehir Tiyatrolarında ‘Şahane Züğürtler’ oyununda oynamaktadır.

Yetkin Yüksel
Yetkin Yüksel

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Bölümünde Eğitim aldı. Doç. Dr Erbil Göktaş, Yiğit Sertdemir ve Emre Koyuncuoğlu'nun yönettiği oyunlarda yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi'nde atölye çalışmalarının da asistanlık yaptı. Serdar Biliş, Şahika Tekand, Fulya Peker, Emre Koyuncuoğlu'nun açtığı atölyelere katıldı. Uluslararası bir oyun yazarlarıyla atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Tiyatro Merkezi ve Yeni Tiyatro Dergisi'nde tiyatro ve sinema eleştirileri ve söyleşi yazıları yazıyor. Kukla ve Karagöz tasvirleri yapıyor. Yoga ve Meditasyon ile ilgileniyor.

bizi arayın.

+90 212 269 13 23